Nilufer Sætrevik kimdir?

Eskişehir Anadolu Üniversitesi - Turizm ve otel işletmeciliği bölümünden 2001 yılında mezun oldum. Dört yıllık eğitimimin ardından, turizmin farklı alanlarında İstanbul`da yıllarca çalıştım. Hobi olarak web design ve photoshop ile uğraştım. 2002 yılında hayatıma giren bir Viking sebebiyle, uzun süre İstanbul-Oslo arası gidip geldim, Oslo`nun tüm tarihi ve turistik yerlerini, Norveç`in önemli şehirlerini gezdim. 2007 yılında ise "evet" diyerek, Oslo'ya kalıcı olarak taşındım.

Altı yıl içerisinde hem Norveççemi geliştirdim, hem de farklı sektörlerde şansımı denedim. En sonunda eski hobim "web-design" mesleğim, eğitimini aldığım turizm ise rehberlik ile en sevdiğim hobim oldu.

Sosyal kişiliğim ve tarihe olan merakım sebebiyle, yetkili makamların düzenlediği bir yıllık Oslo rehberlik kursuna gittim. Oslo tarihi, coğrafi yapısı ve sosyal hayatı hakkında verilen eğitimi tamamladım ve yıl sonunda düzenlenen sınavda başarılı olarak, lisanslı rehber olarak çalışmaya hak kazandım.

Oslo gerek cruise gemileriyle, gerekse paket turlarla gelen grupların, yerel rehber alma zorunluluğu olan bir şehirdir. Şu anda kokartlı rehber olarak özellikle yaz aylarında Türkiye'den gelen misafirlerimize, Oslo'yu tanıtıyorum. Bireysel seyahat edenlere veya özel gruplar için düzenlenmiş turlarda da Oslo'da rehberlik hizmeti vermekteyim. Serin yaz günleri ve beyaz geceleri ile yaz aylarında oldukça popüler olan Oslo'ya, kış aylarında ise kar ve kayak yapmayı seven misafirlerimizi bekliyoruz.