Hanidir web siteme ulaşılamadığının farkındayım. Maalesef dünyada kötü insanlar ve maalesef kötü amaçları var. 2016 yılında sebebini bilmediğim ve anlayamadığım şekilde web sitem böyle kötü niyetli kişilerin saldırısına uğradı ve ben de kullanıcılarımın zarar görmemesi için bir süreliğine kısıtladım girişleri. Çok uğraştım toparlamak için, yardım aldım ve nihayet sorunsuz bir şekilde yayına başladım tekrardan.

Sizlerden uzak kaldığım zamanlarda zannetmeyin ki işimi de bıraktım. Bu süre zarfında inanılmaz keyifli gruplarım oldu. Yeni arkadaşlar edindim. Yeni şeyler öğrendim. Hatta eşlik ettiğim gruplarla daha önce gitmediğim yerlere bile gittim.

Aslında en başından beri amacım daha fazla görsel paylaşımı yapmak web sitemden ancak, insanın birden fazla işi olunca maalesef buna zaman kalmıyor.

Bir de burada part time memur olmak varmış kaderimde. Keyifle yerine getiriyorum görevimi üstelik en taze Norveç istatistikleri ile karşınıza çıkıyorum :)

Bazen bana soruyorlar neden web sitende Norveç'i anlatmıyorsun diye. Ama zaten Norveç'i anlatan yüzlerce yerli yabancı "gezgin" kılıklı blogger var, vikipedia rehberleri var. Okuyup gelmekle, gezerek görerek dinlemek arasındaki farkı profesyonel turistler iyi bilir. Klavye başında her şeyi bildiğini sananlar' elbette daha önce hiç görnediği kahveyi bir anda Norveç'in meşhuuuuur kahveleri diye size yutturabilirler ..... 10 yıldır burada bilfiil yaşayan biri olarak bu bloggerlara ve yazdıklarına emin olun çok gülüyorum. Hele arkasında kimlerin olduğu bile belli olmayan websiteleri var ki, yalan yanlış çevirilerle sanırsınız Norveç kralından fazla kadar Norveçliler.....

Neyse günlük taşlama, iğneleme ve kinaye limitimi doldurduktan sonra yazıma devam edebilirim. Dilek istek ve önerilere elbette açığım.Her türlü sosyal medya kanalından bana ulaşabilirsiniz. Ama rica ediyorum makul saatlerde ulaşın. Ben de insanım gece 3'te gelen facebook mesajı ile, uykumun arasında size güzel dileklerimi iletemeyebilirim...

Bayram tatili 10 güne çıkmış, tabi kalabalıklaran ve sıcaklardan kaçmak isteyenlere güzel alternatif Norveç. Yeni firmalarla da çalışmaya başladım ve gerçekten çok kaliteli hizmetler veren acentalar var Türkiye'de. Hem okullu, hem de alaylı bir turizmci olarak, bu gelişmeleri farkettikçe hem memleketim hem de memleketlilerim adına mutlu oluyorum.

Web sitesi meleselesi böylece sona erdi ve  umarım başıma bir daha böyle şeyler gelmez. Sonuçta kendi halinde işini yapan bir insanın, işi ve ekmeğiyle oynamak denir buna ama ne yapalım hayat böyle.... Bu bayram denk gelmedi mi? E o zaman başka bir bayramda görüşmek üzere....

Nilüfer Sætrevik

Oslo rehberi

 

İşim gereği  medyayı baya takip ettiğimi sanıyordum ama, algıda seçicilikten midir, nedir ? Son yıllarda güzellik yarışması gibi şeyleri unutmuştum. İtiraf etmek gerekirse selvi boylu hanımlar, salına salına yürürlerken,  bir fesatlık, bir fenalık silsilesi yaşadığım gerçeği olabilir bunun sebebi. ( hele hele feşın tivi, viktoryanın melekleri vs.. komple algılarım kapatılmış durumda...)
Aslında güzellik yarışmaları bir ulusal maç, bir örevizyon kadar önemli bence. Yarışmada ülkemizi temsil edenler dereceye girerse bir gurur, bir coşku; oldu da dereceye giremediyse bir gıybet, bin husumet sarar hepimizi.....
Bu seneki Norveç yarışmasına gözatarken, bir de ne göreyim? O selvi boylu hanım kızlardan birinin adı Gülsüm !!!  İlk şoku atlattıktan ve bu kızların hepsinin teyzesi annesi yaşında olduğumu hatırladıktan sonra, mantıklı düşünebilmeye başladım. Dedim bu güzel kızı nereden bulurum ben?

Devamını okuyun....

Tecrübeleri paylaşmak önemlidir...

Spor yapmak kadar spor karşılaşmalarını takip etmek de oldukça sevdiğim birşeydir. Bu sebeple başucu blogu olacak bir yazı yazdım, kuzey iklimlerine deplasmana geleceklere....

Devamını okuyun....

Merhabalar,

Bayram tatili yaklaştıkça benim de rezervasyonlarım artıyor, memleketimin dört köşesinden gelen misafirlerim ile neşe doluyorum. (Tamam itiraf edeyim, kendi tatilim için cep harçlığım çıktığı için de seviniyorum elbette:)

Devamını okuyun....

İçinde bulunduğumuz günlerde, inanılmaz güzel bir sergi var Oslo Munch müzesinde.

Sanatları ile kendi adlarına müze bile adanmış iki usta  Van Gogh + Munch bu sergide yanyana geliyor.

Devamını okuyun....