Hanidir web siteme ulaşılamadığının farkındayım. Maalesef dünyada kötü insanlar ve maalesef kötü amaçları var. 2016 yılında sebebini bilmediğim ve anlayamadığım şekilde web sitem böyle kötü niyetli kişilerin saldırısına uğradı ve ben de kullanıcılarımın zarar görmemesi için bir süreliğine kısıtladım girişleri. Çok uğraştım toparlamak için, yardım aldım ve nihayet sorunsuz bir şekilde yayına başladım tekrardan.

Sizlerden uzak kaldığım zamanlarda zannetmeyin ki işimi de bıraktım. Bu süre zarfında inanılmaz keyifli gruplarım oldu. Yeni arkadaşlar edindim. Yeni şeyler öğrendim. Hatta eşlik ettiğim gruplarla daha önce gitmediğim yerlere bile gittim.

Aslında en başından beri amacım daha fazla görsel paylaşımı yapmak web sitemden ancak, insanın birden fazla işi olunca maalesef buna zaman kalmıyor.

Bir de burada part time memur olmak varmış kaderimde. Keyifle yerine getiriyorum görevimi üstelik en taze Norveç istatistikleri ile karşınıza çıkıyorum :)

Bazen bana soruyorlar neden web sitende Norveç'i anlatmıyorsun diye. Ama zaten Norveç'i anlatan yüzlerce yerli yabancı "gezgin" kılıklı blogger var, vikipedia rehberleri var. Okuyup gelmekle, gezerek görerek dinlemek arasındaki farkı profesyonel turistler iyi bilir. Klavye başında her şeyi bildiğini sananlar' elbette daha önce hiç görnediği kahveyi bir anda Norveç'in meşhuuuuur kahveleri diye size yutturabilirler ..... 10 yıldır burada bilfiil yaşayan biri olarak bu bloggerlara ve yazdıklarına emin olun çok gülüyorum. Hele arkasında kimlerin olduğu bile belli olmayan websiteleri var ki, yalan yanlış çevirilerle sanırsınız Norveç kralından fazla kadar Norveçliler.....

Neyse günlük taşlama, iğneleme ve kinaye limitimi doldurduktan sonra yazıma devam edebilirim. Dilek istek ve önerilere elbette açığım.Her türlü sosyal medya kanalından bana ulaşabilirsiniz. Ama rica ediyorum makul saatlerde ulaşın. Ben de insanım gece 3'te gelen facebook mesajı ile, uykumun arasında size güzel dileklerimi iletemeyebilirim...

Bayram tatili 10 güne çıkmış, tabi kalabalıklaran ve sıcaklardan kaçmak isteyenlere güzel alternatif Norveç. Yeni firmalarla da çalışmaya başladım ve gerçekten çok kaliteli hizmetler veren acentalar var Türkiye'de. Hem okullu, hem de alaylı bir turizmci olarak, bu gelişmeleri farkettikçe hem memleketim hem de memleketlilerim adına mutlu oluyorum.

Web sitesi meleselesi böylece sona erdi ve  umarım başıma bir daha böyle şeyler gelmez. Sonuçta kendi halinde işini yapan bir insanın, işi ve ekmeğiyle oynamak denir buna ama ne yapalım hayat böyle.... Bu bayram denk gelmedi mi? E o zaman başka bir bayramda görüşmek üzere....

Nilüfer Sætrevik

Oslo rehberi